Doğum Belgesi Tercümesi

Doğum Belgesi Tercümesi çeviri hizmetleri arasında yer alan, resmi evrak geçerliliği bulunan bir çeviri çeşididir.

Yeni doğmuş bebeklerin anne ve babalarının hastaneden aldıkları doğrum raporu ile nüfus müdürlüklerine başvurarak nüfus kütüklerine kaydı gerçekleştirilir. Anne ve babanın hayatta olmadığı ya da herhangi bir sebep ile bebeğin yanında olmadığı durumlarda bu işlem, bebeğin bakımından sorumlu olan kişi tarafından gerçekleştirilir.

Doğum belgelerine nüfus müdürlükleri aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Talep doğrultusunda ücretsiz olarak verilen bu belge, ilgili kurumların şartlarına göre değişmek ile birlikte kimi zaman noter onayına ya da apostil onayına tabii tutulabilir. Apostil onayı il valiliklerinden ya da ilçe kaymakamlıklarımdan alınır. Resmi evrak statüsünde olan bu evrakın çevirisinde her resmi evrakta olduğu gibi yeminli tercümanlara ihtiyaç vardır.

Yurtdışına herhangi bir sebep ile çıkacak olan kişilerden doğum belgesi evrakı istenebilir. Kişilerin adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerin yer aldığı doğum belgesi çeviri yaptırılarak ilgili ülkenin kurumuna teslim edilmelidir. Evrakın hedef dile çevirisi yeminli tercüman aracılığı ile yapılmalı ve yeminli tercümanın ıslak imzalı onayından geçmelidir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Antalya’da çeviri hizmeti veren şirketimizin kadrosu alanında uzmanlaşmış ve deneyimli tercümanlardan oluşur. Tercümanlarımız doğum belgesi tercümesi ya da diğer tercüme taleplerinize en kaliteli ve en hızlı şekilde cevap vererek herhangi bir mağduriyet yaşamadan işlemlerinizin hallolmasını sağlarlar.