İdari Şartname Tercümesi

İdari Şartname Tercümesi, kamu ihale kurumunda bulunan şartnamelerin çevrilmesi amacı ile kullanılan çeviri çeşididir.

İdari şartname, düzenlenecek olan ihalelerin hangi şartlar altında yapılacağını bildirmek amacı ile hazırlanmış olan kurallardır. Bu şartnameler teknik şartname ve idari şartname olarak ikiye ayrılırlar. İdari şartnameler ihale dosyasında idari şartların belirtildiği, teknik şartnameler ise düzenlenen ihaleye karşı olan beklentiyi açıklayan kurallardır.

İdari şartnameler hem yurtiçi firmaları hem de yurtdışı firmaları için hazırlanır. O gün yapılacak olan ihaleye yabancı bir firmanın katılması durumunda idari şartnamenin o şirketin resmi diline ya da ortak dil olan İngilizce diline çevrilmesi gerekir. İhaleye dair bütün şartların yer aldığı bu kuralların tercümesi oldukça titizlik ile yapılmalıdır. Teknik bir hatadan kaynaklanan yanlış çeviri ihaledeki meblağların çok fazla olmasından dolayı milyonluk kayıpların yaşanmasına neden olabilir.

İdari Şartname Çevirisinde Tecrübeli Kadromuz ile Yanınızdayız

Antalya’da bulunan çevirmenlik ofisimiz, kadrosunda yalnızca alanında yetkin, tecrübeli tercümanları barındırmaktadır. Sayısız dil testinden geçerek kadromuz dahil olan tercümanlarımız her teknik bilgiye sahip, özel alanlarda uzmanlaşmış kimselerdir. Bu neden ile büyük paralar yatırdığınız ihalelerde herhangi bir kayba uğramamanızı sağlayarak, şartnamelerin en doğru şekilde tarafınıza iletilmesini sağlarlar. İdari şartname tercümesi hizmetinin fiyatlarını öğrenmek ve merak ettiğiniz diğer soruları sormak için ofisimize gelmeyi arzu ederseniz yüz yüze, ofisimize gelemeyecek kadar uzakta iseniz iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.