Noter Tasdikli Çeviri

Noter tasdikli çeviri istemi, her an her kurumda karşımıza çıkma ihtimali yüksek olan bir çeviri çeşididir. Bu çeviride yeminli tercümanlar görev alır. Noter tarafından tercümanlığı onaylanan ve çeşitli yetkinliklerini ispat etmiş olan yeminli tercümanlar resmi makamların talepleri üzerine hazırlanmış olan belgeleri ya da diğer resmi işlem yapılması gereken evraklı tercüme ederler. Tercüme ettikleri evraklar noterler tarafından onaylanır. Evrakların bu işlemlerden sonra noter onaylı olurlar. Noter onaylı belgeler evrak içerisinde yer alan bilgilerin yanlış olmadığını, beyanlarda herhangi bir problem olmadığını gösterir. Bu onayı alan çeviriler, evrakın ibraz edileceği kurumun güvenini kazanmak açısından oldukça önemli bir evraktır.

Noter onaylı çeviri ile noter çevirisi sıklık ile karıştırılan iki konudur. Noter onaylı çeviri yukarıda da belirtildiği üzere, tercümanın çeviriyi yaptıktan sonra noter tarafından onay verilmesi ile gerçekleşirken, noter çevirisi kişilerin noter içerisinde ihtiyaç duydukları sözlü çevirilerdir.

Noter Onayı ile Gerçekleşen Hizmetler

Antalya’da bulunan çeviri ofisimiz noter onayına ihtiyaç duyabileceğiniz: nüfus cüzdanı, boşanma evrakları, ikametgâh bildirimleri, uyruk değiştirme, evlilik bildirimi gibi birçok konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Onay almak istediğiniz belge için noterin istediği tüm evraklar sizin için tarafımızca hazırlanır. Bu belgeleri elden teslim alabileceğiniz gibi hizmetimize şehir dışından da ulaşmanız mümkündür. Bu işlemi yaparken kişisel verilerinizi koruruz. Böylelikle güven içerisinde bir noter tasdikli çeviri süreci geçirmiş olursunuz. Bu hizmetimizden yararlanmak ve noter tasdikli çeviri ücretleri hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.