Noter Tercümanlığı

Türkiye sınırları içerisinde bulunan noterlerde işlem yapmak isteyen tüm Türk vatandaşlarının ve yabancı uyruklu vatandaşların, okuma yazma bilmemeleri, işitme engelli ya da konuşma engelli olmaları durumunda noter tercümanlığı hizmetine başvurmaları gerekmektedir.

Noterde işlem yaptırmak isteyen kişi yabancı uyruklu bir vatandaş ise kendisini ifade edebileceği dili bilen ve söylediklerini tercüme edebilecek olan yeminli bir tercümana ihtiyaç duyar. Kişinin işitme engelli, görme engelli ya da konuşma engelli olması durumunda ise işaret dili tercümanına ya da görme engelli tercümanına ihtiyacı vardır. Bu işlemlerde noter tercümanı olması kanunlar ile zorunlu kılınmıştır. Bu zorunluluk yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’deki haklarının korunması ve yapmak istediği işlemlerde bilgilerinin kötüye kullanılmaması açısından oldukça önemlidir. Bu noktada bu tercümanlık hizmeti ve noter tasdikli tercüme hizmetinin birbirine karıştırılmamalıdır. Noter onaylı çeviri, kişinin noter işlemlerini noter tercümanı vasıtası ile gerçekleştirdiğini gösteren onaylı belgelerdir.

Noter Tercümanlığı için Bize Başvurmalısınız?

Antalya’da bulunan tercümanlık ofisimizde yer alan noter tercümanlarımız, her tercüme işleminde olduğu gibi noter tercümanlığı işlemlerinde de hayatı sizlere kolaylaştırmak adına görev alırlar. Kişisel bilgilerinizin gizliliği konusunda güvenilir ve alanında uzman olan tercümanlarımız, tercüme işlemleriniz esnasında herhangi bir zarara uğramamanız amacı ile işlerini titizlik ile yaparlar. Noterde gerçekleştireceğiniz işlemler konusunda hiçbir güven sorunu yaşamamanız için çabalayan tercümanlarımız, firmamızın da garantisi ile işlemlerinizin çok daha kısa sürede tamamlanmasını sağlarlar.