Turizm Tercümesi

Turizm Çevirisi ülkemizin turistik bir bölge olması sebebi ile sıklıkta tercih edilen bir çeviri çeşididir. Çeviri, çeşitli amaçlar ile başka ülkeleri ziyaret etmeye giden turistlerin haklarını savunmak, onları mağdur etmemek amacı ile yapılır.

Türiye İstatistik Kurumun yapmış olduğu Pazar araştırmasının sonuçlarına göre 2019 yılında ülkemize başka ülkelerden gelen kişi sayısı 6 milyon 688 bin 912’dir. Bu sayı hiç de küçümsenmeyecek kadar yüksek bir sayıdır. Bu noktada ülkemize ziyarette bulunan milyonlarca turistin ülkemizden memnun ayrılması ülkemizin duruşu adında oldukça önemlidir.

Turistlerin günlük işlerini halletmeleri amacı ile gereken standart çeviriyi o dili bilen herkes yapabilir. Ancak burada önemli olan dile baştan sonra hakim olmaktır. Dil sadece alfabesinin bilinmesi ile öğrenilecek bir konu değildir. O dili konuşan ırkı tanımak, onların tepkilerini ölçmek amacı ile önemlidir.

Turizm Çevirisi Hangi Alanlarda Yapılır?

Turizm çeviri hizmeti kapsamında: tur seyahatleri, kira sözleşmeleri, seyahat sigorta poliçeleri, gezi rehberleri, ülke haritaları, dergiler, web site tercümeleri, havayolu şirketine ait bilgiler, sağlık sorunları ile ilgili durumlarda yapılması gereken tercümeler ve buna benzer birçok hizmet gerçekleştirilir. Ülkemizde bulunan bir turistin gündelik hayatını rahatlık ile sürdürebilmesi için gereken her türlü olayı konu edinen turizm çevirisi hizmeti turizmin tam orta noktasında, Antalya’da bulunan çevirmenlik ofisimizin deneyimli kadro ile tarafımızca en kaliteli ve en güvenilir şekilde verilmektedir.