Yeminli Çeviri Hizmeti

Yeminli çeviri hizmeti resmi işlerin yürütülmesi amacı ile sıklıkla başvurulan bir hizmettir. Noter yeminli tercüme, devlet ile ilgili işlemlerde ve diğer resmi evraklarda, ya da konsolosluk veya mahkemelerin talep ettiği özel belgelerde bir tercüme çeşididir. Yeminli çeviri çeşidinde, kimi zaman gizli kalmak isteyen belgelere sahip olan şirketler tarafından da başvurulur. Bu noktada bütün sorumluluk tercümana referans olan noterdedir. Noter, yeminli tercümanın kaşelediği ve imzaladığı belgelere, noter onayı verir.

Kimlere Yeminli Tercüman Denir?

Yeminli tercüman olabilmek için aranan ilk şart, kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır. Lisans eğitimini üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık / Dil Bilimleri bölümünden mezun olarak tamamlamış olan kişiler yeminli tercüman olabilirler. Kendi dillerinde uzmanlaşmış olması gereken tercümanlar bir dile daha hem yazı dilinde hem de konuşmada hâkim olmalıdırlar. Kullanacakları dil üzerinde yetkin olduklarını, kurumun istediği doğrultuda ispat etmeleri gerekmektedir.

Normal tercümanlık yapan kişilerde kariyer planlamaları doğrultusunda yeminli tercüman olabilirler. Bunun için yapmaları gereken bu alanda çalışabilecek yetkinlikte olduklarını ispatladıktan sonra noterlerden bu işi yapabileceklerine dair onay almaktır.

Antalya’da bulunan çeviri ofisimizde ihtiyacınız olan her konu ile ilgili sizlere profesyonel bir hizmet verecek olan alanında uzman yeminli tercümanlarımız bulunmaktadır. Deneyimli tercümanlarımızdan almak istediğiniz kaliteli ve güvenilir yeminli çeviri hizmeti ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bize ulaşarak dile getirebilirsiniz.